Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 18 чоловік

Новини

У цей весняний день 75 років тому народився відомий український композитор, поет-пісняр Володимир Івасюк.
Не ховай очей блакитний промінь,
Заспівай мені в останній раз.
Пісню ту візьму собі на спомин,
Пісня буде поміж нас!
На честь його дня народження у нашій Дністрівській гімназії-філії відбувся творчий урок- бесіда : " Недоспівана пісня Володимира Івасюка..." , який підготував і провів Василіка Володимир Миколайович , будучи особисто знайомий з творцем української музики.
Також шкільним бібліотекарем підготовлено ілюстративну виставку : " Поет невмирущої рути"
Володимир Івасюк належить до тих небагатьох безмежно обдарованих Богом особистостей, присутність яких в українській культурі не вимірюється і не обмежується їхнім життям чи смертю. Він прожив лише тридцять років... Але ті роки були напрочуд змістовні, осяяні мрією про добро і красу на землі. У житті він мав щастя від творчості і від того, що зла нікому не чинив, нікому не заздрив і невтомно працював для рідного народу. Ну, а пісня? Його пісня Є І БУДЕ ПОМІЖ НАС!
Усі учні із задоволенням співали відому всім пісню «Червона рута», яка була першою з тих, що згодом принесли славу не тільки молодому композитору, а й усій українській музиці. Закінчився виступ піснею «Пісня буде поміж нас».
10 фактів про Володимира Івасюка
1. Хлопчика назвали Володимиром – на честь батькових улюблених поетів Сосюри та Cамійленка.
2. Змалечку він тягнувся до музики, в три роки найбільшим задоволенням були репетиції вчительського хору, куди його брали батьки. З п’яти сам починає вчитися грати на скрипці. Музичну школу в Кіцмані відкрили за клопотаннями Михайла Івасюка та інших батьків.
3. Володимиру Івасюку «світила» золота медаль, якби не прикрий випадок: у десятому класі він з друзями гуляли парком, і хтось закинув картуз на гіпсовий бюст Леніна. При спробі зняти незакріплений бюст упав із постамента і розбився. Усі потрапили до міліції, було відкрито «Справу Володимира Івасюка», постало питання про виключення його із комсомолу, вигнання зі школи. Зрештою, скандал зам’яли, але в атестаті з’явилися четвірки з історії СРСР та суспільствознавства.4. Ця ж історія завадила йому стати студентом Чернівецького медичного інституту попри блискуче здані вступні іспити. Хтось доніс про «справу» і 31 серпня 1966 року замість студентського квитка Івасюк його чекали звинувачення, що він «нечесним шляхом пробрався у лави радянських студентів» і наказ про виключення. Лише через рік, отримавши рекомендацію від заводу «Легмаш», Івасюк став студентом медінституту.
5. Багато пісень Володимир Івасюк писав під псевдонімом, оскільки не був членом спілки композиторів, а тому відомі колективи не мали права брати їх до репертуару. Попри це пісні Івасюка перемагали на багатьох конкурсах в СРСР та за кордоном, їх співали від Камчатки до Чорного моря, а «Червона рута» стала справжнім світовим шлягером.
6. У Володимира Івасюка було дві освіти. Після закінчення Чернівецького медичного університету він вступив до Львівської консерваторії на композиторське відділення. Його професором був Анатолій Кос-Анатольський.
7. У Володимира Івасюка була дивовижна працездатність. Як згадував співак Ігор Кушплер, одного разу за ніч він написав оркестрову партитуру для 60 інструментів по пам’яті.
8. Телевізійні фільми «Червона рута» та «Пісня завжди з нами» принесли Івасюкові шалену популярність, хоча це призвело до виключення його з консерваторії через пропуски. Щоб поновитися, Івасюк звертається до психіатричної клініки (це була єдина змога отримати «виправдання» пропускам, і до такої практики вдавалося багато творчих людей). Пізніше цей факт зіграє фатальну роль у хвилі чуток, якою намагалися заглушити голос івасюкових пісень.
9. Влада спробувала видати смерть Івасюка за самогубство. Під цією протекцією партійні боси довго не давали згоди на поховання композитора на Личаківському кладовищі. . В газетах заборонили друкувати некрологи і співчуття рідним Івасюка. В день похорон саме на цей час скрізь були призначені комсомольські та партійні збори з обов’язковою явкою, були вказівки із загрозою виключення та звільнення з роботи.
10. Попри це похорон Володимира Івасюка перетворився на мовчазну акцію протесту. Тисячі львів’ян вийшли на вулиці, щоб провести свого улюбленця в останню путь. В той день у Львові не було жодної квітки – ними була встелена дорога до Личаківського кладовища.

Сьогодні Міжнародний день рідної мови. Із мови починається родина, із мови починається сім я ...Це скарб величний кожної країни - її багатство , велич і краса . Учні 3 класу ще раз поринули у світ краси і милозвучності рідної мови. На уроці читали вірші про мову, писали диктант, виконували творчі завдання, прослухали повідомлення вчительки Крушенівської Майї, переглянули відеопрезентацію "Моя рідна мова". Любіть, шануйте рідну мову, її вивчайте, перли бережіть.

З метою реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров'я "Ти як?" в нашій школі пройшов місяць під назвою «Наші емоції». Під час якого класні керівники та практичний психолог продили тренінги, дискусії, години спілкування, різноманітні вправи та бесіди для подолання учнями власного стресу , вчилися підтримувати інших людей під час стресових ситуацій та як піклуватися про своє ментальне здоров'я в різних ситуаціях.
Проведено західи- тренінги "Моє безпечне місце поруч з тим, хто мене підтримує" серед учнів 5-9х класів , а для початкових класів "Здоров’я- найбільша цінність"
Усі учні були надзвичайно активними та дійшли спільного висновку щодо важливості підтримки свого й оточуючих їх людей ментального здоровʼя.

26 лютого в Україні відзначають День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.
Саме в цей день у 2014 році в Сімферополі відбувся масовий мітинг. Він був організований Меджлісом кримськотатарського народу. Кримські татари, українці, представники інших національностей відважно вийшли під будівлю Кримського парламенту на підтримку територіальної цілісності України, на захист своєї свободи та демократії. Ця подія стала символом опору окупації, що триває вже 10 років.
З нагоди 10-ої річниці Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та м. Севастополя учні Дністрівської гімназії долучилися до онлайн диктанту про історію та особливості Криму "Зрозуміти Крим", який відбувся на facebook-сторінці Департаменту освіти і науки ЧОВА.
Сильні, бо єдині!

26 лютого в Україні відзначають День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.
Саме в цей день у 2014 році в Сімферополі відбувся масовий мітинг. Він був організований Меджлісом кримськотатарського народу. Кримські татари, українці, представники інших національностей відважно вийшли під будівлю Кримського парламенту на підтримку територіальної цілісності України, на захист своєї свободи та демократії. Ця подія стала символом опору окупації, що триває вже 10 років.
З нагоди 10-ої річниці Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та м. Севастополя учні Дністрівської гімназії долучилися до онлайн диктанту про історію та особливості Криму "Зрозуміти Крим", який відбувся на facebook-сторінці Департаменту освіти і науки ЧОВА.
Сильні, бо єдині!

Мамо, не плач. Я повернусь весною.
У шибку пташинкою вдарюсь твою.
Прийду на світанні в садок із росою,
А, може, дощем на поріг упаду…
20 лютого 2014 року… Ця дата назавжди стала для нас пам’ятною, адже саме тоді відбулись найтрагічніші події Революції Гідності, які потрясли не тільки Україну, а й увесь світ. Саме тоді вся Україна і весь світ стали свідками нестримної, відчайдушної боротьби простих українців, відданих патріотів за утвердження української нації, за гідне майбутнє для наступних поколінь, за європейський вектор розвитку держави.
Лютий 2014 року… Важко підібрати слова, щоб описати весь біль та жах тих трагічних подій.
Небесна сотня… Герої Небесної Сотні стали для кожного з нас прикладом мужності, патріотизму та свободи духу. Завдяки їх відважності історія України назавжди змінилася . Віддавши своє життя, вони дали нам шанс збудувати нову демократичну європейську правову державу.
ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ, ВОНИ ЖИВІ ДОТИ, ДОКИ МИ ЇХ ПАМ’ЯТАЄМО. СВІТЛА ПАМ’ ЯТЬ НЕБЕСНІЙ СОТНІ. СЛАВА ГЕРОЯМ НЕБЕСНОЇ СОТНІ!!

За інформацією ГУ СБУ у столичному регіоні, Дніпропетровщині, Сумщині, Полтавщині, Харківщині фіксуються непоодинокі випадки залучення неповнолітніх представниками країни-агресора (рф) до вчинення кримінальних правопорушень на залізниці. Встановлено, що зловмисники отримують “завдання” на підпал зазначеного обладнання через анонімні групи в соціальних мережах. Ворог пропонує дітям грошову винагороду за фотофіксацію виконаної роботи. Відповідальність за вчинення таких діянь настає з 14 років та в умовах воєнного стану карається до довічного позбавлення волі з конфіскацією майна. Враховуючи вищевикладену інформацію, педагоги Дністрівської гімназії провели з учасниками освітнього процесу відповідну роз’яснювальну та виховну роботу. А саме:
Вчитель правознавства Оксана ГРИФЛЮК провела інтерактивну бесіду з учнями 8-9 класів «Кримінальні злочини та Кримінальна відповідальність неповнолітніх», в ході, якої детально розглянули статті 113, 258, 277 Кримінального кодексу України.
Класні керівники 5- 9 класів Дар`я КРУШЕНІВСЬКА, Любов МАРЧУК, Богдан ЯЦИШЕН, Алла ГАЦМАНЮК, Оксана ГРИФЛЮК провели з учнями роз’яснювальну роботу про:
- використання ворогом неповнолітніх осіб на шкоду державній безпеці України через мережу інтернет;
- негативні наслідки для обороноздатності держави і безпеки пасажирських перевезень через виконання “завдань” з пошкодження обладнання залізниці;
- кваліфікацію пошкоджень обладнання залізниці та інших об’єктів на місцевій території та тяжкість кримінальної відповідальності за вчинення таких діянь, що передбачена статтями 113 “Диверсія”, 258 “Терористичний акт”, 277 “Пошкодження шляхів сполучення і транспортних засобів” Кримінального кодексу України.
Класні керівники 2-3 класу Майя КРУШЕНІВСЬКА, Тетяна ЧЕБАН провели роз’яснювальну роботу про небезпеку виконання будь-яких завдань, які надходять через мережу інтернет від невідомих осіб.
Будьте обережні та не піддавайтесь на провокації!
Бережіть себе та своїх близьких!

Пам’ять… Вона нетлінна і вічна….
Сьогодні, 12 лютого у Дністрівській гімназії-філії відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки на честь Чебана Сергія Станіславовича — випускника цієї школи, який загинув 11 лютого 2023року, захищаючи територіальну цілісність України.
Навчався Сергій у Дністрівській школі, продовжив навчання у Кельменецькому ПТУ, служив в рядах Збройних сил, трудову діяльність розпочав в місцевому сільськогосподарському товаристві. Був працьовитим, відповідальним, розважливим. За що всі поважали його. Сергій мав багато друзів. Безвідмовно допомагав односельчанам. Сергію з дитинства було притаманне почуття патріотизму. Після вторгнення РФ на Україну виявив бажання захищати Україну в АТО. Після повномасштабного вторгнення рашистів на нашу Батьківщину 25 лютого був мобілізований до ЗСУ. Розпочав службу з квітня 2022 року у Сумській області.
На урочистій церемонії відкриття були присутні мати, дружина,друзі, однокласники загиблого, педагоги та учні, жителі села,
В'ячеслав Цекало - староста Дністрівського старостинського округу, представники Кельменецької селищної громади : Станіслав Грубий - заступник селищного голови , Василь Качан - керівник відділу освіти , культури та спорту, Сергій Барабаш- представник районного територіального центру комплектації та соціальної підтримки, Тимур Костюк - поліцейський-офіцер громади,
ПетроТелешман - директор товариства "Трітікум_АТ " , висловлюючи велику вдячність матері, Раїсі Іванівні, за виховання справжнього патріота України, який віддав за неї своє життя...
Право відкрити меморіальну дошку було надано матері , дружині та синочку Героя. Після чого настоятель храму Покрови Пресвятої Богородиці отець Вадим освятив її.
Присутні, схиливши голови в хвилині мовчання, віддали шану світлій пам’яті Сергія та всіх воїнів, загиблих у боротьбі за свободу, територіальну цілісність та єдність України.
Відтепер пам’ятний знак на стіні школи буде постійним спогадом нам і наступним поколінням про патріотизм і героїчний подвиг випускника освітнього закладу та захисника рідної Батьківщини.
А ти на небо зовсім рано полетів,
В обійми Бога, що прийняв тебе до себе.
Розлуки з рідними ти не чекав і не хотів,
Залишив біль і смуток, що без тебе…
Світла пам’ять про нашого Героя назавжди залишиться у наших серцях...

Учні 3 класу долучилися до щорічної акції "Читання вголос"

Допоможемо птахам, пережити холодну зиму!
Птахи взимку бояться не холоду, а голоду. Найчастіше пернаті гинуть у сильні морози. Для підтримки достатньої температури тіла, вони витрачають дуже багато енергії, що отримують з їжі. Та ще важче вдається пташкам пережити затяжні зими, адже тих запасів, що були зроблені восени, не вистачає. Врятувати птахів дуже просто. Учні 2 класу зі своїм класним керівником Чебан Т.В. піклуються про птахів , щодня поповнюють годівничку насінням та зерном, а ще виготовляють еко- годівнички!

Впав на землю січневий мороз,
Срібним інеєм вкрилися віти.
Нас тут триста у Крутах лягло.
Всі твої, Україно, ми діти!
29 січня ... Цього дня ми віддаємо шану стійкості та мужності молодих хлопців, які так само, як і сьогоднішні захисники України, стали на захист української держави...
Відвага і патріотизм юних студентів назавжди залишаться в пам’яті українського народу...
Вічна слава Героям Крут!
Слава Україні! Героям Слава!

Вітаємо всіх українців із Днем Соборності!
22 січня - день, що символізує нашу єдність... Нехай кожен з нас збереже силу духу, бадьорість та оптимізм... Нехай у кожній родині буде мир і спокій, любов і взаєморозуміння...Бажаємо усім нескінченного щастя, міцного здоров'я, добробуту, мирного неба над головою... Нехай життя в нашій чудовій країні буде для кожного в достатку, радості, спокої...
Україно, соборна державо,
Сонценосна колиско моя.
Ще не вмерла й не вмре твоя слава,
Завойована в чесних боях.
Твій Богдан й вінценосна Софія
Повернулись до тебе з віків,
Ще не вмерла й не вмре твоя мрія,
Як не вмер солов’їний твій спів.
Україно, Шевченка надіє,
Мій святий, несплюндрований гімн,
Я в мовчанні твоєму німію
Й воскресаю у слові твоїм.
І Дніпро, і Дністер пливуть в море,
Бо єднає їх кревна земля,
Україно, державо соборна,
Сонценосна колиско моя!
Віримо в майбутнє рідної країни! Дякуємо нашим ЗСУ

Новий Рік – свято надії і віри у краще майбутнє. З особливим нетерпінням чекають цього дня діти, які сподіваються на здійснення заповітних мрій...
Сьогодні ми хочемо висловити щиру подяку ТзОВ «Трітікум_АТ» директору Телешману Петру Григоровичу та родині Телешман за чудові, новорічні подарунки для наших діток Дякуємо , що завжди про нас пам’яєте
Шлемо Вам найтепліші вітання з прийдешнім Новим Роком і Різдвом Христовим. Зичимо Вам здоров’я, злагоди, взаєморозуміння, успіху у повсякденній праці, душевного спокою та достатку. Хай Господь Бог сторицею віддячить за Вашу підтримку, позитив і радість подаровану дітям...
На наступний день, учні зі словами вдячності вітали усіх працівників ТзОВ " Трітікум_АТ" гарною колядою
Дзвеніла коляда, несучи в душі радість за прожитий рік, надію в добрий завтрашній день для кожного з нас...

27 грудня 2023 о 12:07 | Грифлюк Л. А. | немає коментарів

Вся наша велика, дружня шкільна родина щиро вітає усіх з наближенням найдобріших, найчарівніших новорічних свят Хай цей рік стане низкою щасливих і радісних днів, наповнених любов'ю, добром і вірою в краще...
Нехай ці свята принесуть кожному з нас міцне здоров’я, душевний спокій, любов рідних, підтримку друзів, а наші домівки наповняться теплом та затишком... Хай Господь почує всі наші молитви, відкриє перед нами нові дороги й можливості, благословить на добробут, довголіття та щастя! Нехай справдяться усі наші сподівання та здійсняться найбільші мрії ... Нашій Україні бажаємо миру, відбудови й подальшого процвітання.. Хай прийдешній рік принесе нам Перемогу

26 грудня 2023 о 13:51 | Грифлюк Л. А. | немає коментарів

Учні та педагоги нашої школи взяли участь в освітньому проєкті підтримки ментального здоров’я «Коло підтримки «Як ти?» Метою даного проєкту є формування в учасників освітнього процесу підтримки та збереження ментального здоров’я

20 грудня 2023 о 14:51 | Грифлюк Л. А. | немає коментарів

14 грудня в Україні вшановують учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Це день мужніх та самовідданих людей, подвиг яких не можливо переоцінити. Героїзм, патріотизм і професійна майстерність учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС перевірені часом. Ми не маємо права забувати про їх самопожертву. Багато з них не дожили до теперішніх днів, віддавши своє життя задля збереження життя і здоров’я майбутніх поколінь.
Сьогодні ми висловлюємо щирі слова подяки та шануємо всіх ліквідаторів за їх мужність, а також схиляємо голови, пам’ятаючи про померлих.

14 грудня 2023 о 19:47 | Грифлюк Л. А. | немає коментарів

Українська хустка - це витвір мистецтва, це носій генетичного коду українців, оберіг, а ще – бабусин і мамин заповіт кожному, материнська любов і пам'ять. Цей яскравий декоративний елемент жіночого убрання є одним із тих важливих елементів, котрі супроводжують людину від її народження протягом всього життя.
Неймовірно розкішні та красиві хустини в народному стилі уквітчали сьогодні Дністрівську гімназію-філію.
Краса в хустині нашій споконвічна,
Як і душа, що з піснею жила.
Бо в українок і душа лірична,
У ній багато сонця і тепла.
Учні 3 класу (кл.керівник Майя Крушенівська) підготували захід з нагоди свята , створили виставку різноманітних хустин, розповіли цікаві історії про українську хустку, влаштували дефіле-показ : "Хустку одягаю-перемогу закликаю", провели майстер-клас зав’язування хусток.
Які ж красиві наші дівчата в українських хусточках!
Пізнавати українські традиції це завжди весело та цікаво

10 грудня 2023 о 09:51 | Грифлюк Л. А. | немає коментарів

З ВІРОЮ У ПЕРЕМОГУ!
Казка - це дитинство людства і його мудрість. З давніх-давен прийшли до нас казки і до тепер залишаються найулюбленішими серед дітвори. Саме з казок діти черпають народну мудрість. Саме казки є тим відправним пунктом, який формує особистість дитини. Саме казка через почуття і переживання виховує такі моральні якості дитини, як совість, чуйність, чесність, порядність. Сьогодні, в рамках національного тижня читання, наша Любов Георгіївна провела літературну вікторину з дітками : "Чи знаєте ви казки ". Класні керівники розповідали про повагу до традицій українського народу та доброзичливі справи, віру у кращу долю рідного краю, бажання творити добро. Діти відгадували загадки. На перерві всі бігали біля книжкової полиці , ознайомлювались з новими для себе розповідями про Святого Миколая, з казками та легендами про зиму, обговорюючи їх.
Читати модно - будь в тренді

9 грудня 2023 о 14:32 | Грифлюк Л. А. | немає коментарів

День святого Миколая Чудотворця - одне з найулюбленіших свят українців... Особливо це свято подобається дітлахам, які дістають з-під своєї подушки подарунки
Тож, 6 грудня для учнів та вихованців нашої гімназії було проведено виховні заходи, святкування присвячені цьому дню, а також підготовлена чудова книжкова виставка нашим бібліотекарем)
Учні знайомилися з історією свята, малювали листівки, співали пісні, танцювали та вчились щедрості й любові до оточуючих.
День пройшов весело та цікаво, а на прикінці святий Миколай роздав діткам солодощі та побажав усім міцного здоров'я, щастя, миру та благополуччя.

7 грудня 2023 о 11:27 | Грифлюк Л. А. | немає коментарів

Згадайте нас - бо ми колись жили.
Зроніть сльозу і хай не згасне свічка....
Щороку у четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять жертв голодомору – це страшна трагедія в історії нашої держави, яка забрала мільйони людей...
З метою вшанування пам’яті жертв голодомору та виховання в учнів поваги до історичного минулого , збереження державних традицій в нашій школі було проведено інформаційно-просвітницькі заходи та організована бібліотечна виставка фотоматеріалів і публіцистичної літератури на тему : «День жалю. День скорботи й печалі».
У всіх класах проведено години пам’яті і скорботи... Учні читали спогади очевидців тієї страшної трагедії, переглядали відеоролики .
25 листопада запрошуємо кожну українську сім’ю о 16-й годині приєднатися до Всеукраїнської акції «Запали свічку»
МИ ПАМ’ЯТАЄМО

25 листопада 2023 о 18:20 | Грифлюк Л. А. | немає коментарів